SLOVINSKO – Moravské Toplice 4.8. – 9.8.2014

Z ponuky cestovnej kancelárie sme si vybrali zájazd do oblasti termálnych prameňov pri rieke Mur v Slovinsku. Je to východná oblasť priamo susediaca s Rakúskom a Maďarskom. Zájazd organizovala CK Eurocykl.cz – Herdegen a treba povedať že to bol zájazd organizovaný so skúsenosťami, praxou a zvládnutý profesionálne.

4.8.2014
Po obvyklých domácich dohadovačkách a príprave sme sa odviezli do Brna kde nás o 10.25 naložili aj s bicyklami do autobusu a odviezli do Moravskývh Toplíc. Ubytovaní sme boli v malých bungalovoch so slamenými strechami hneď vedľa veľkého areálu s množstvom termálnych bazénov a atrakcií.

5.8.2014
Po raňajkách sme vyrazili s autobusom do mestečka Mureck odkiaľ sme po murskej cykloceste vyrazili späť do miesta nášho ubytovania. Keďže neustále striedavo pršalo a svietilo slnko tak sme našu prvú etapu nazvali „od prístreška po prístrešok“. Nakoniec sme boli pre prietrž mračien nútení v Bad Radkersburgu nasadnúť do autobusu a prísť do Moravských Toplíc kde sme využili čas na zoznámenie sa s areálom termálnych kúpeľov.

6.8.2014
Pri maďarských hraniciach kde nás autobus vyložil sme sa cez dedinky vydali na cestu do nášho prechodného domova. Príjemná cesta s príjemnými prevýšeniami na konci ktorej nás čakali vyhriate bazény termálneho areálu.

7.8.2014
Cez pohorie Goričko viedla naša nasledujúca etapa kde nás už trochu preverili kopčeky. Niektorí si etapu predĺžili a vyšliapali na hraničné Trojmedzie – miesta, kde sa stretávajú hranice troch štátov. A tak sme behom chvíľky mohli stáť v Slovinsku, Rakúsku, Maďarsku alebo aj na území dvoch či troch štátoch naraz. Možnosť stáť naraz pri hranici troch štátov nemá človek tak často a preto to bol zážitok ktorý stál za námahu vyšliapať ho. Po kopcovitej etape prišlo vhod „vyčľaptanie“ v bazénoch s rôznou teplotou vody a následný relax.

8.8.2014
Neprejdenú časť trasy prvého dňa z Bad Radkersburgu do Moravských Toplíc sme sa rozhodli absolvovať v deň individuálneho programu. Nenáročná cesta po rovinke, piknik na hranici Slovinska a Rakúska, pekné slnečné počasie a pohodová nálada boli našimi sprievodcami. Po takto prežitom dni opäť nasledovalo zaslúžené občerstvenie v bazénoch.

9.8.2014
Po zbalení a raňajkách sme vyrazili na cestu kde sme po vyložení v Brne a ceste domov dorazili plní dojmov a zážitkov.